Vyhledat
  • Admin

hudebniknihovna.cz

Kateřina Ondová, 23. 01. 2016

Dne 6. února 2016 se v libereckém klubu Rock pub uskuteční křest nového CD kapely Rain s názvem Labyrint. Tato crossover - rocková kapela vznikla v prosinci 2002 v Novém Městě pod Smrkem z trosek bandů H.U.M.R. a Lazy Hamer. Od založení této skupiny se toho hodně událo a nyní zažívají koncerty na velkých pódiích. Frontman Honza Kvapil si přizval k sobě mladé muzikanty, kteří Rain značně posunuli o level dál.

V Rock pubu si s Rainem zahrají spřízněné skupiny Silent Session z Turnova nebo legenda Merlinv čele s Danem Horynou. Na křtu zazní převážně nové písně z Labyrintu, ale i několik starších písní + jedna úplná novinka i 1 cover. Styly kapela neřeší, hrajou to, co je zrovna baví, sdělil nám Honza Kvapil.


Křest proběhne v duchu spřátelených kapel

Jelikož je zpěvák Honza Hlůže ze Silent Session kamarád Honzy Kvapila, tak nám vysvětlil, proč přijal pozvání.  "Nové cd kapely Rain se mi líbí, a to z toho důvodu, že kluci mají svůj nezaměnitelný styl a projev a prostě to má ty správný koule... Pozvání na hostování na nové desce mě od Honzy Kvapila potěšilo a moc rád jsem to přijal. Už se taky nějakou dobu známe a něco jsme společně odehráli. Vždycky to bylo o velké pohodě. Skladba 1000 Tváří je podle mě malinko odlišná od stylu, který Rain hraje, ale to je naprosto v pohodě. Ve studiu jsem si to užil a s nahrávání nebyl žádný problém, takže si myslím, že i výsledek podle toho vypadá. Jen doufám, že jsem to klukům nepokazil a že to bylo nazpívané podle představ Honzy. Takže se už i s celou naší kapelou Silent Session těšíme do Rock Pubu v Liberci na pořádnou rockovou párty 6.2.2016 na křest a doufám, že budeme dobrými kmotry společně s Danem Horynou."

Dlouholetý přítel Dan Horyna neváhal, když dostal pozvánku

"....jsme již léta kamarádi s kapelou Rain nejen hudebně, ale i lidsky. Že jsem byl u nich na besedě s dětmi z nízkoprahového klubu, že pravidelně hrajeme na Fryyfestu, s Rainem máme spoustu společných koncertů, například v Liberci a dvakrát do roka v Kainu. Honza má obrovské srdce a přeji mu nové mladé muzikanty. Labyrint je posun a těšíme se na účast na jejich křtu," říká Dan.

Raini si klub Rock pub v Liberci považují a Honza, Jakub, Hanz, Lukáš i Filip se na Vás už moc těší.


http://www.hudebniknihovna.cz/kapela-rain-a-jejich-novy-rock-z-hor.html

71 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

RockShock